Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri përpiquni të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja reale. Me pak fjalë, duhet të bëni pak bilancin e situatës dhe të mos e teproni. Megjithatë, në punë, një mik mund t’ju ndihmojë. Një rrjet i dendur kontaktesh mbetet gjithmonë i dobishëm.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në dashuri nuk është rasti të lini të sigurtën për të pasigurt. Në të vërtetë, do të ishte më mirë të përmbaheshit pas asaj që keni, veçanërisht në këtë fazë. Në punë kushtojini vëmendje financave, nëse keni nevojë të merrni një paradhënie ose të kërkoni një kredi.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri nuk duhet të jeni shumë të ashpër me partnerin. Ndonjëherë duket se ju pëlqen ta ngacmoni atë. Duhet të modifikohen disa ekuilibra, marrëveshje të vështira me Gaforren dhe Peshoren. Ruani qetësinë, mos u impononi me dhunë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka njëfarë nervozizmi, më mirë qëndroni larg. Në punë, megjithatë, vonesat janë të mundshme, përpiquni të mos e humbni durimin. Një pagesë mund të mos ketë ardhur në kohë, por koha është paksa e vështirë për të gjithë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Pas mesit të muajit do të mund të gjeni një zgjidhje për disa çështje të zemrës që ju ‘ngacmojnë’. Deri atëherë është më mirë të qëndroni të kujdesshëm. Në punë po vijnë oferta interesante.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Problemet ekonomike në këtë periudhë nuk kanë munguar dhe në planin afatgjatë mund të rëndojnë lidhjet tuaja në çift. Mundohuni të korrigjoni dhe bisedoni me njëri-tjetrin. Në punë, megjithatë, ka mundësi që kërkesa juaj të pranohet

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Qielli është shumë interesant për ndjenjat, falë pamjes së mirë të Venusit dhe Marsit. Mbi lajmet që vijnë, caktoni një takim gjatë ditëve në vijim. Mund të shfaqen mundësi të shkëlqyera karriere.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Ju pëlqen të përfshiheni në situata të ndërlikuara dhe me njerëz të vështirë, pothuajse si të ishit pak sadist. Atëherë mos u ankoni nëse këto nuk janë të pranishme siç dëshironi. Në punë ndryshimet nuk do të vonojnë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Parajsë pozitive për ndjenjat, veçanërisht nëse jeni beqar për një kohë të gjatë. Jepini përparësi njerëzve që sjellin pozitivitet, në jetën tuaj. Në punë ndihet angazhimi dhe lodhja gjithashtu. Do t’ju duhet një pushim për të rimbushur bateritë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Nëse jeni beqar për një kohë të gjatë, më në fund duhet të ktheheni në rrugën e duhur. Emocione të preferuara, mund të takoni edhe shpirtin tuaj binjak. Nuk ke asgjë për të humbur, angazhohu më tepër.

Uroji

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Në dashuri duhet të merrni vendime të rëndësishme. Mundohuni të kuptoni se cilat janë dëshirat tuaja të vërteta. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të largoni mendimet negative.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Një ish mund të kthehet duke trokitur në derën tuaj dhe kjo do t’ju bëjë të humbni durimin. Diskutime të mundshme, veçanërisht nëse ndërkohë keni një partner të ri që mund të bëhet xheloz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *