Një jetë e dyfishtë si nëpër filma me dy partnere, dy familje, pesë fëmijë dhe një në pritje. Protagonisti i historisë së pabesueshme është tridhjetë e tre vjeçari Kyle Walker, mbrojtësi i Manchester City dhe Anglisë, i cili sapo është vlerësuar në ‘Fifa The Best 2023’ si anëtar i 11-shes më të mirë të vitit. Jeta e tij private është padyshim më e ngatërruar, pasi sapo është ekspozuar dhe ka përfunduar në faqet e para të të gjitha tabloideve britanike.

Për vite të tëra futbollisti do të kishte pasur dy familje: atë zyrtare me gruan e tij Annie Kilner, shtatzënë me fëmijën e tyre të katërt, që e la pas trembëdhjetë vitesh vetëm ditët e fundit, dhe atë padyshim më pak zyrtare me modelen dhe influencuesin Lauryn Goodman, me të cilin ka dy fëmijë që kishin mbetur sekret deri më sot.

Lauryn, e ngopur me jetën e dyfishtë të partnerit të saj, shkoi t’i tregonte Annie- duke shkaktuar divorcin e papritur midis Walker dhe gruas së tij. Dhe tani ajo ka zbuluar detajet e çështjes për The Sun: “Vazhdova t’i përsërisja Kyle-t “Duhet t’ia thuash”. Nëse të gjithë e dinin se në çfarë situate ndodheshin, ata mund të bënin zgjedhjet e tyre si të rritur në jetë.”

Në vend të kësaj, Walker heshti. Goodman, megjithatë, e dinte se gënjeshtra nuk mund të zgjaste shumë, duke qenë se procedurat për njohjen e dy fëmijëve të tyre ishin në rrezik: “Kishte seanca dëgjimore, kishte dokumente që qarkullonin, takime ligjore. Annie kishte nevojë të dinte të vërtetën përpara se çdo gjë të bëhej publike.”

Kështu, ndërsa Walker ishte në Everton në një ndeshje, Lauryn mori telefonin dhe i zbuloi gruas së tijgjithë historinë. Annie, e cila është në muajin e gjashtë të shtatzënisë, kuptohet se deshi prova për të besuar atë të panjohur që i zbuloi asaj jetën e dyfishtë të burrit të saj: “Ajo vazhdoi të kërkonte prova, kështu që unë i tregova testin e ADN-së”. Dëshmitë dërrmuese, të shoqëruara me një foto të tyre, më në fund e bindën. Pas trembëdhjetë vitesh lidhje, një martesë e realizuar në 2021 dhe tre fëmijë (plus një rrugës) ajo kërkoi menjëherë divorcin.

Vetë Kyle Walker insiston se lidhja e tij me Lauryn Goodman “ishte zero dhe pa ndjenja” për të, duke ndezur një luftë të re fjalësh. Një mik i Walker tha: “Kyle ka bërë shumë gabim me arratisjet e tij, por nuk kishte marrëdhënien e duhura me Lauryn. Ishte në fakt një gjë shumë, shumë e shpejtë kalimtare. Po, gjërat ndodhën disa herë, por nuk kishte ndjenja dhe sigurisht asnjë romancë.”

Megjithatë, komentet e mikut ndezën zemërim nga kampi i Lauryn, e cila këmbënguli se ata kishin një marrëdhënie të mirë, dhe futbollisti ishte i pranishëm në familje madje e trajtonte si princeshë.

Annie u shfaq e zymtë e vetme të martën. Çifti u pa së bashku javën e kaluar me djalin e madh Roman, 11 vjeç, në një park. Burimet parashikojnë se Annie mund të marrë gjysmën e pasurisë së tij prej 30 milionë funtesh nëse ata divorcohen.

Javën e kaluar, ylli i futbollit kërkoi falje publike, duke shkruar: “Annie është një grua e mahnitshme dhe unë mund të kërkoj falje vetëm për shqetësimin që i kam shkaktuar. Ajo ka qenë pjesë e jetës sime për kaq shumë kohë dhe kjo nuk do të ndryshojë kurrë për hir të fëmijëve tanë.”

Fjalët e tij erdhën pasi ish-gruaja e tij shkroi në Instagram: “Fatkeqësisht, pas shumë vitesh martesë dhe tre fëmijëve të mrekullueshëm së bashku, kam vendosur të ndahemnga Kyle. Nuk dua të komentoj më tej qëndrimin.”

Walker është zhvendosur në një apartament pranë shtëpisë së madhe që ai ndante me Annie në Prestbury, Cheshire. Ai fiton 180,000 £ në javë duke luajtur për Cityn, por gjithashtu ka arritur marrëveshje fitimprurëse sponsorizimi si imazh i Puma dhe BoohooMan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *