Burime për Fox News thanë se aktori u gjet i vdekur në një vaskë të nxehtë në një shtëpi në zonën Pacific Palisades të shtunën. Autoritetet thanë gjithashtu se shkaku i vdekjes duket se ka qenë mbytja.

Sipas burime të njejta, personeli i urgjencës fillimisht iu përgjigj një telefonate që raportonte arrest kardiak në shtëpi. Në vendngjarje nuk u gjet asnjë lëndë narkotike dhe nuk dyshohet që vdekja të ketë ardhur nga këto faktorë!

Perry lindi më 19 gusht 1969 në Williamstown, Massachusetts nga prindërit Suzanne Marie dhe John Bennett Perry. Ai u rrit në Kanada dhe kaloi shumë vite të fëmijërisë së tij atje përpara se të transferohej në Los Angeles.

Aktori ishte më i njohur për rolin e tij si Chandler Bing në hitin “Friends”. Ai luajti së bashku me Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer në shfaqjen, e cila u shfaq për 10 sezone nga 1994 deri në 2004.

Ai gjithashtu mori role kryesore në një numër filmash, duke përfshirë “Budallenjtë nxitojnë”, “17 përsëri, “The Whole Nine Yards”, “Three to Tango”, “Pothuajse heronj”, “The Kid” dhe “Getting In”. Pas përfundimit të “Friends”, Perry luajti në shfaqje televizive duke përfshirë “Studio 60 on the Sunset Strip”, “Mr. Sunshine, “Go On” dhe “The Odd Couple”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *