Producenti i mirenjohur Sokol Guga ne çdo edicion te spektaklit madheshtor “Krishtlindje në Tirane” ka zgjedhur te punoje me me te miret dhe nuk mund te ndodhte ndryshe kete vit. Regjia i eshte besuar dy emrave te jashtezakonshem ne kete fushe, Agron Vules dhe Astrit Idrizit, figura te njohura te Rtv 21 ne Kosove. Vula e Idrizi kanë realizuar 6 edicione te “Kenga Magjike” dhe spektakli i fundvitit “Krishtlindje ne Tirane” do ishte vula e suksesit per vete spektaklin por edhe per regjisuren e tyre. Vula eshte babai i reperit te njohur Ledri Vula dhe artisti brenda tij shenjohet ne çdo levizje ne skenen e spektaklit. Gjithnjë bashkë Vula e Idrizi mbeten ikonat e realizimit te spektakleve te niveleve te tilla madheshtore si “Krishtlindje ne Tirane” ja pse Guga i besoi per te dytin vit radhazi regjine, nje nga hallkat me te rendesishme ne suksesin televiziv!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *