Bianca, ky është emri që duhet të fiksoni sepse do mbahet mend gjatë. Sapo ka sjellë një bashkëpunim me titull “Dashni je” dhe më besoni Biancën nëse e takoni është vërtet dashni…! Njihuni më shumë me të…!

-Bianca, çfarë e bën të veçantë një prurje tënden në gjithë këtë lëmsh këngësh, klipesh, këngëtarësh…

– Shumë mirë e the, është një lëmsh i vërtetë,  por kjo nuk më pengon aspak të sjell diçka të re e të veçantë. Sapo kam publikuar këngën “Dashni je” më bashkëpunim me Shpat Kasapin dhe produksion të Gramoz Kozelit e Don Production. Shpresoj t’ju ketë pëlqyer. 

–  Çfarë e ke patur gjithnjë pikë të dobët në këngët e tua?

– Në çdo material që kam punuar kam insistuar gjithmonë që melodia dhe teksti të krijojnë një gjëndje të veçantë te publiku.

–  Ka momente që kur mendon me veten, thua se nëse do riktheheshe mbrapsht, shumë gjëra do t’i  bëje ndryshe?

– Ka disa momente kur mendoj që do kisha vepruar ndryshe në lidhje me disa persona që e shohin artin vetem si mënyrë për të fituar mbi çdo kriter etik dhe moral.

–  Kujt ia pranon me kënaqësi kritikat?

–  Kritikat i mirëpres nga secili, që nga njerëzit që janë dëgjues të thjeshtë, deri tek ata që janë kritikë të mirëfilltë të muzikës. Kritikat më japin mundësi të përmirësohem.

–  Çfarë ka të bukur dhe çfarë negative në faktin që je pjesë e botës së muzikës?

– Të bukur ka faktin që e sheh se njerëzit kanë vlerësuar punën tënde. Negative pastaj është pjesa që duhet të jesh i rezervuar,  qoftë dhe në diçka që shpreh apo bën spontanisht sepse mund të keqinterpretohet.

–  Çfarë do të ishte një e papritur e bukur për ty në këtë moment?

– Heee nuk e di…. Së shpejti kam projektin e ri kështu që,  më mirë s’po flas. Kemi verën përpara kështu që le të buzëqeshim…! 

–  Një ofertë që nuk e ke pranuar në një moment dhe tani të ka mbetur peng?

– Nuk më ka mbetur peng asnjë ofertë sepse çdo vendim që marr,  është i mirëmenduar.

–  Nëse do të identifikoheshe me një aromë, cila do të ishte ajo?

– Jasemini. (Buzëqesh)

–  Ke frikë mos koha të ndryshon?

– Nuk frikesohem aspak, është një cikël i natyrshëm.

– Arrin t’i menaxhosh mirë kohën dhe veten tënde?

– Mendoj se arrij t’i menaxhoj mjaftueshëm.

–  Çfarë ka fuqinë të të përfshijë emocionalisht?

–  Në gjithçka që bëj mundohem të përfshihem 100 përqind .Jam natyrë që nuk bëj kompromise pothuajse kurrë dhe si pasojë,  prekem nga shumë gjëra.

–  Të tremb largësia?

–  Nuk më tremb,  por më merr malli.

–  Sukseset janë në proporcion të drejtë me punën, fatin, apo këmbënguljen?

– Jam e mendimit se njeriu e krijon fatin e tij vet, kështuqë,  puna dhe  përkushtimi të japin dhe suksesin.

– 5  gjërat që ke vendosur në listën e gjërave për t’u bërë deri ne fund te ketij viti?

–  Kam shumë gjëra që kam në mendje t’i bëj deri ne fund te këtij viti, por i marr natyrshëm,  nuk i bëj me plane kaq strikte!

–  Ka shoqe që të shohin me “bisht të syrit”?

–  Kam me shume kolege dhe shoqet i numeroj me gishtat e njerez dore.Prandaj, shoqe me mire pak e sakte se shume e per lume 😉

– Çfarë nuk do t’i falje kurrë një personi që të njeh mirë?

– Në përgjithësi njerëzit fallco, që lëpihen,  nuk i duroj dot.

–  Më thuaj diçka të këndshme që do të doje që dikush të bënte për ty?

–  Çdo gjest i bërë me dashuri, do ishte i këndshëm.

–  Nëse ke nevojë për një përqafim, nga kush e kërkon?

– Nga njerëzit e mi të dashur.

–  Çfarë do të doje të të ndodhte nesër?

–  Te jetoja te sotmen, bashkë me familjen, e kam të shenjtë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *