Connect with us

Gazeta Intervista

Cili është horoskopi juaj për vitin 2015?

Horoskopi

Cili është horoskopi juaj për vitin 2015?

Viti 2015 po afrohet dalëngadalë dhe ne jua sjellim fare pranë, me horoskopin tonë! Lexoni, pra, ç’thonë yjet për ju në vitin që vjen në fushën e dashurisë, punës, parave, formës dhe shëndetit…

DASHI
Dashuria: Një vit i fuqishëm për ju, 2015-a! Për beqarët parashikohen takime të bukura që do të zgjojnë një sensualitet të pazakontë. Mund t’ju rrëmbejë entuziazmi, prandaj mundohuni t’i mbani këmbët në tokë. Përfitoni nga momenti i tanishëm. Çiftet do t’i karakterizojë një dëshirë krijuese për të rindezur flakën paksa të shuar. Shtoni darkat romantike nën dritën e qirinjve, zbuloni përkëdhelje të reja dhe kaloni një fundjavë në një vend romantik, vetëm për vetëm të dy. Momente ideale për të kapërcyer vështirësitë e vitit të kaluar. Vëruani veshin dëshirave tuaja dhe mbi të gjitha, zbavituni!
Puna-paratë: Projekte, projekte, projekte! Do të jetë një vit i mbarë për financat tuaja, sepse investimi që keni bërë në punë, do të japë frytet e veta. Është momenti ideal për të bërë një bilanc të situatës ku ndodheni, të mendoni një punë të re në përputhje me kompetencat e dëshirat tuaja dhe, pse jo, të keni një bashkëpunim të frytshëm. Mos u zini besë këshilltarëve të këqinj, por vetëm instiktit tuaj. Parashikohet një ndërrim shtëpie, apo një blerje; mund të gjeni atë që ëndërronit prej kohësh. Shumë gjëra do të lëvizin këtë vit. Lejtmotivi juaj: Të evitoni qëndrimin në vend dhe të ndiqni rrjedhën e gjërave, pa u nxituar!
Shëndeti dhe forma: Fillimi i vitit do të jetë paksa i ngadaltë dhe mund të ndjeheni i lodhur, paksa i trishtuar e i deprimuar. Me ardhjen e pranverës, sapo të çelin lulet, morali juaj do të gjallërohet, do të jeni në formë të shkëlqyer dhe pastaj, hajde t’ju mbash! Rifilloni që tani të ushqyerin e shëndetshëm dhe merruni me një aktivitet sportiv. Evitoni teprimet, gjellët shumë të rënda dhe do ta shihni sa shpejt do të riktheheni në formë. Përsa i përket shëndetit, mund të keni probleme të vogla me dhëmbët, të cilëve duhet t’u kushtoni shumë kujdes. Mos i lini pas dore, por shkoni te dentisti, qoftë edhe për t’i kontrolluar.
Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë: Vitin 2015 do ta përballoni me dëshirë dhe vrull. Kështu, 2015-a do të kalojë plot entuziazëm, dinamizëm dhe formë të shkëlqyer
Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë: Do të keni rast të vini në jetë disa projekte tuajat dhe do ta riorientoni jetën tuaj, ashtu si e dëshironi.
Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë: Do të keni plot ide krijuese në kokë dhe nuk do të hezitoni t’i ndani me njerëzit që ju rrethojnë, apo bashkëpunëtorët. Në përgjithësi, do të jetë një vit i shkëlqyer për ju.
Njerëz të famshëm të shenjës së Dashit:
Viktoria Bekham, Xhejms Franko, Leiton Mister, Robert Dauni Jr, Kristen Stjuart, Ema Uatson, Mark Xhakobs, Riz Uidhërspun, Alek Balduin, Kira Najtli, Rasëll Krou, Alesandra Ambrozio, Zhan Pol Belmondo.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Horoskopi

 • Horoskopi

  Horoskopi 2 tetor- 8 tetor

  By

    DASHI, 21 MARS- 20 PRILL Deri të martën do të merreni me disa çështje familjare,...

 • Horoskopi

  Horoskopi

  By

  Dashi Një javë shumë e ngarkuar me komunikim. Nëse jeni vetëm, mbase keni gjetur një sit...

 • Horoskopi

  Horoskopi

  By

  Horoskopi 19 qershor- 25 qershor   Dashi Këtë javë mund të ndjeheni paksa të lodhur, ose...

 • Horoskopi

  Horoskopi

  By

  Dashi Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj këtë javë dhe ju do të ndjeni një...

 • Horoskopi

  Horoskopi: Cila është karriera juaj ideale?

  By

  Luani 22 korrik- 23 gusht Luanët kanë nevojë për vëmendje. Ata duan t’i shtyjnë të tjerët...

 • Horoskopi

  Horoskopi i javes 7-13 gusht

  By

  Dashi Jupiteri dhe Urani janë ende pozitivë për ju. Përpiquni të kapni gjithë rastet e mira...

 • Horoskopi

  Horoskopi 7 mars-13 mars

  By

  Dashi Ju do të rikontaktoni miq që nuk i keni parë prej kohësh dhe do të...

 • Horoskopi

  Horoskopi 29 shkurt-6 mars

  By

  Dashi Vazhdoni projektet që keni filluar tashmë dhe mos u dekurajoni nëse nuk merrni rezultatin e...

 • Horoskopi

  Si të kujdeseni për veten sipas shenjës së horoskopit?

  By

  Pengojeni veprimin plakës të kohës, rinovohuni dhe ndihuni të freskët, duke pasur si udhërrëfyes planetin e...

 • Horoskopi

  Zgjidhe punën sipas shenjës së horoskopit

  By

  Keni menduar ndonjëherë se shenja juaj zodiakale mund të ndikojë në zgjedhjen e punës së duhur?...

To Top