Connect with us

Gazeta Intervista

Më del shumë gjak nga mishi dhëmbëve

Mjeku

Më del shumë gjak nga mishi dhëmbëve

Ersida përshëndetje, jam një vajzë 22 vjeçe dhe shumë e rregullt me higjienën orale. Problemi i vetëm që kam është mishi i dhëmbëve të cilin e kam shumë delikat dhe nëse gjuha më shkon në pjesën e brendshme të mishit mua fillon e më del gjak, madje një ditë më është mbushur goja me gjak pasi u vrava dhe nuk më pushonte gjaku. Çfarë më sugjeroni të bëj për të forcuar këtë mish dhe të ndaloj gjakun pasi kam frikë se mund të bëhem edhe anemike duke humbur kaq shumë gjak. Faleminderit! Në pritje të përgjigjes tuaj.

 Dr.Ersida Calja, klinikadentare.brilant@gmail.com, Rr Mine Peza, pranë Kafe Flora Tiranë, tel 355695828670, 355042426409:- Përshëndetje! Mishrat e shëndetshëm nuk gjakosen dhe kanë një ngjyrë të zbehtë roze dhe një profil të valëzuar, ndërsa mishrat e sëmurë dhe të inflamuar kanë një ngjyrë të kuqe të errët, janë të butë dhe të ndjeshëm dhe kjo i bën të gjakosen lehtë dhe të mbajnë një aromë të pakëndshme në gojë. Gjakosja e gingivave është një sinjal rreziku pasi gingivat e shëndetshme nuk rrjedhin gjak.

Kete shkrim mund ta lexoni te plote ne gazeten Intervista qe e gjeni në të gjitha kioskat e Shqipërisë dhe të Greqisë. Mund t’ua dergojme edhe në adresën tuaj te emailit për vetëm 99 cent në muaj. Kontaktoni me ne në inbox!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Mjeku

 • Mjeku

  Më bëhet goja akull

  By

  Doktoreshë Ersida, jam 19 vjeçe dhe kam rreth 3-4 muaj që ndjej një dhimbje të dhëmbëve....

 • Mjeku

  Nuk do të mbajë syze

  By

  Interesohem për vajzën time që është 16 vjeçe, viti i dytë në shkollë të mesme. E...

 • Mjeku

  Rikthehen krimbat në bark?

  By

  Doktoreshë Nevila përshëndetje! Unë jam një vajzë 22 vjeç dhe kam disa vjet që sa herë...

 • Mjeku

  Alergji nga arrat

  By

  Përshëndetje Erjola! Unë jam një zonjë 37 vjeçe dhe kam një djalë 5 vjeç. Çdo mëngjes...

 • Mjeku

  Operacioni më deformoi hundën

  By

  Përshëndetje doktoreshë Senera! Jam një vajzë 21 vjeçe dhe para 1 viti vendosa të bëja operacion...

 • Mjeku

  Më vjen turp nga era e penisit

  By

  Doktor Evi, jam një djalë 26 vjeç dhe kam një problem të madh që nuk e...

 • Mjeku

  Kam dhimbje të forta stomaku

  By

  Përshëndetje doktoreshë Nevila! Jam një djalë 27 vjeç dhe kam nevojën urgjente për një këshillë nga...

 • Mjeku

  Më shfaqen flutura të zeza në sy

  By

  Jam një zonjë rreth të 60-tave, që sapo kam dalë në pension. Kur isha në marrëdhënie...

 • Mjeku

  Sa kushtojnë seancat e vetullave?

  By

  Unë jam një 20 vjeçare dhe jam në student. Dua të rregulloj vetullat sepse kam një...

 • Mjeku

  Më bëjnë alergji produktet kozmetike

  By

  Erjola përshëndetje, jam një vajzë 19 vjeçe dhe më bëjnë shumë alergji produktet kozmetike. Sa herë...

To Top