Connect with us

Gazeta Intervista

Martohet me të dashurën e vdekur në funeralin e saj

Kryesore

Martohet me të dashurën e vdekur në funeralin e saj

Një burrë zemërthyer ka organizuar një ceremoni martesore midis tij dhe të dashurës së tij, e cila vdiq në një aksident rrugor së bashku me fëmijën e palindur. Tsai Shangzhen i vuri të dashurës së tij shtatzanë një vello dhe unazë martese përpara familjes dhe miqve gjatë varrimit. Tsai dëshironte që të mbante premtimin që i dha Chen Yichi dhe të organizonte martesën që kishte ëndërruar për të edhe pse ajo kishte vdekur. Chen vdiq në një aksident automobilistik në fund të gushtit. Ajo ishte takuar më Tsai 5 vite më parë dhe ishte 5 muajshe shtatzanë kur ndodhi aksidenti. Ndërsa funerali i saj u zhvillua më 6 shtator në Changhua, Taichung. Në një intervistë televizive pas funeralit, 30-vjeçari tha se ai dhe e dashura e tij kishin planifikuar që së shpejti të bënin ceremoninë e martesës.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kryesore

To Top